Zadbaj o swoje perełki!

Zadbaj o swoje perełki!

Uśmiech określa nasze usposobienie, samopoczucie, jest odzwierciedleniem naszego charakteru. Jednak to nie wszystko… Pokazuje on przede wszystkim stan naszego uzębienia. Weryfikuje, czy tak naprawdę warto pokazywać światu zęby. Jeżeli nasza odpowiedź jest negatywna należy wpisać w wyszukiwarkę frazę „dentysta lublin” i jak najszybciej umówić się na wizytę. Jakie usługi oferuje nam gabinet dentystyczny na pierwszej wizycie?
Podstawowym rozeznaniem jest kontrola. Pozwala ona ocenić kondycję naszych perełek, dziąseł, a także wykryć możliwą wadę zgryzu. Jest to także czas na oswojenie się z nową rzeczywistością nielubianego gabinetu oraz nabranie zaufania do dentysty. To poznawanie się działa w obie strony. Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący zdrowia. Częstotliwość wizyt kontrolnych wynosi sześć miesięcy. Podczas takie okresu można wychwycić rozwój próchnicy i zapobiec dalszemu procesowi niszczenia zębów. Przebieg pobytu u specjalisty rozpoczyna się wraz z czyszczeniem poniżej linii dziąseł, pozwala to całkowicie usunąć kamień i powłokę bakteryjną. Obecność ów „nieprzyjaciół” powoduje rozwój chorób i bólu nerwowego. Możliwe jest także wypolerowanie zębów i użycie nici dentystycznej. Jeżeli dolegliwość jest bardzo uciążliwa dentysta wykona prześwietlenie RTG. Jest ono szczególnie potrzebne, kiedy medyk nie jest w stanie określić ognisko bólu. Ponadto można nie dostrzec uszkodzenia kości szczękowej, zatrzymania zęba, torbieli lub guzów. Nowoczesne gabinety posiadają aparaturę, która nie emituje nadmiernego promieniowania. Jest to dawka, którą przyjmuje na co dzień wraz z promieniami słonecznymi, czy też relaksem przed telewizorem. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie zdjęcia rentgenem panoramicznym. Wykonany jest on w formie filmu, który od razu pokazuje obraz górnej i dolnej szczęki w całej okazałości. Ułatwia to określenie przez dentystę relacji między luką zębową a poszczególnymi zębami.
Reasumując wizyta dentystyczna nie jest aż tak straszna jak ją malują. Wystarczy nutka naszej odwagi i poszukiwanie dentysty z pasją, który ból usuwa w mgnieniu oka.