Najlepszy olej do samochodu

Najlepszy olej do samochodu

Obecnie niemalże każde gospodarstwo domowe posiada na stanie przynajmniej jeden samochód. Polacy coraz częściej wybierają auta jako główny środek transportu, koszty ich utrzymania maleją bowiem z roku na rok. Jednak ważna jest również właściwa konserwacja pojazdu, aby mógł on nam służyć jak najdłużej.

Bardzo ważnym produktem, niestety często niedocenianym, jest olej silnikowy Castrol, firma będąca liderem na rynku od wielu lat, oferuje ten produkt na najwyższym poziomie. Zadba on o bezpieczeństwo silnika, uniemożliwiając powstanie szkód, które może wywołać zbyt duże tarcie pomiędzy komponentami mechanizmu. jednak marka Castrol wychodzi na przeciw również innym problemom. Firma proponuje nam olej na tyle elastyczny, że w trakcie zwolnienia pracy silnika jego lepkość wzrasta, zaś przy dużym pędzie się zmniejsza. Takie rozwiązanie najlepiej ochroni nasz samochód. Olej silnikowy Castrol nie tylko broni mechanizm przed zbyt dużym tarciem, ale także przed rdzą, która mogłaby pokryć silnik. Elementy wykonane zw stopu cyny, miedzi oraz ołowiu mają tendencje do wypłukiwania korozyjnego. Dodatkowo, w trakcie pracy silnika wydzielają się szkodliwe dla materiałów kwasy. Na szczęście olej Castrol chroni cały silnik przed rdzą, wystarczy wybrać model o odczynie zasadowym. Produkty firmy również usuwają zanieczyszczenia z systemów hydraulicznych silnika. W tych newralgicznych punktach często zbierają się pozostałości, które skumulowane w dużej ilości są bardzo szkodliwe. Olej silnikowy Castrol jest nieco droższy niż produkty konkurencji, jednak pamiętajmy, że za najwyższą jakość warto nieco zapłacić. Silnik jest najważniejszym elementem naszego samochodu, jeśli nie zadbamy o jego właściwą konserwację, szybko doprowadzimy pojazd do ruiny.

Jednak nawet najbardziej zaawansowany olej nic nie pomoże, jeśli nie będziemy kontrolować jego odpowiedniego poziomu. Jest on sprawdzany w trakcie corocznego przeglądu auta, jednak w przypadku intensywnej eksploatacji, warto sprawdzić go także samodzielnie. Jego brak jest nie tylko szkodliwy dla silnika i pojazdu, może być także niebezpieczny bezpośrednio dla kierowcy.