Jak malować elewacje zewnętrzne?

Jak malować elewacje zewnętrzne?

W dzisiejszym poradniku sprawdzamy jakie techniki są stosowane podczas malowania elewacji zewnętrznych. W przypadku dużych budynków jest to w końcu całkiem spore wyzwanie, gdyż mamy dużą wysokość, a jednocześnie konieczność precyzyjnej pracy. Czy takie malowanie jest bezpieczne i łatwe do wykonania? Przekonajmy się!

Praca na wysokości

W przypadku wysokiej budowli, na przykład biurowca, w którym trzeba przeprowadzić odświeżenie elewacji, zaczyna się od montażu specjalnego urządzenia na dachu. Z niego, na linach, podwieszona będzie platforma, na której pracownicy będą mogli opuścić się i przeprowadzić malowanie elewacji. Zadanie zasadniczo nie jest niebezpieczne ani trudne, jeżeli tylko zachowane są podstawowe środki ostrożności. Ważne jest, by każdy z pracowników był przypięty uprzężą do platformy, wtedy nawet ewentualne potknięcie się nie spowoduje upadku. W ten sposób można malować elewacje nawet na drapaczach chmur, a na pewno na każdym budynku, jaki póki co wybudowano w naszym kraju. Zajmuj się tym wiele firm, między innymi warszawski RopeExpert.

Brak inwazyjności

Budynek, który jest malowany lub odświeżany, zazwyczaj jest cały czas użytkowany przez ludzi. Może to być bowiem blok mieszkalny, lub też biurowiec. Wobec tego, jeżeli malowanie bądź czyszczenie elewacji przeprowadzano by od wewnątrz przez okna, życie bądź praca w środku byłaby kompletnie zdezorganizowana. Dlatego też wykonywanie tych prac od zewnątrz jest bardzo praktyczne i właściwie nie wymaga od pracowników dostępu do środka. Trzeba jedynie dostać się na dach na początku i końcu prac, by umocować tam urządzenie do opuszczania platformy. To wszystko, poza tym wszystkie zadanie wykonuje się od wewnątrz. Najpierw czyści się ściany z brudu, a następnie przeprowadza malowanie natryskowe. Dzięki tej technice budynek może być pomalowany nawet w jeden dzień.

Jak wspomnieliśmy, w stolicy działa wiele firm, które zajmują się takimi zadaniami. Informacje o jednej z nich znaleźć możemy na stronie ropeexpert.pl. Czy taki sposób malowania bądź czyszczenia ścian zewnętrznych budynku jest trudny bądź niebezpieczny? Naszym zdaniem jest przede wszystkim zdecydowanie najbardziej opłacalny, natomiast profesjonaliści potrafią zadbać zarówno o sprawność pracy jak i o swoje bezpieczeństwo.