liposukcja laserwowa

Liposukcja laserowa w pigułce

Większość osób chciałaby cieszyć się smukłą, atrakcyjną sylwetką. Z powodu zaniedbań, a czasem także chorób, nie każdy jest w stanie samodzielnie uzyskać wymarzoną figurę. Jeśli tradycyjne odchudzanie nie przynosi rezultatów, można wybrać jeden z zabiegów modelujących ciało. Wśród najefektywniejszych i najbezpieczniejszych wymienia się liposukcję laserową.

 

Liposukcja laserowa – na czym polega?


Przeprowadzana przez specjalistę liposukcja laserowa, nazywana też lipolizą polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych wiązkami lasera. Zabieg jest uważany za bezinwazyjny, lecz wymaga wykonania małego nacięcia pod znieczuleniem miejscowym, by wprowadzić generujący wiązki światłowód o średnicy 0,3 mm. Jeśli ilość tłuszczu z rozbitych komórek jest niewielka, organizm pozbywa się go samodzielnie. Przy większych ilościach odsysa się go cewnikiem. W przypadku ponownego przytycia, rozbite komórki nie odnawiają się.

 

Efekty zabiegu


Efekty wyszczuplające liposukcji laserowej są zbliżone do rezultatu, jaki daje liposukcja iniekcyjna. W przypadku lasera można jednak dokładniej usuwać tłuszcz z najbardziej kłopotliwych części ciała, a widoczne skutki są wyraźniejsze, ponieważ jednorazowo udaje się usunąć więcej tłuszczu. Poza tym laser ma szereg dodatkowych korzyści. Generowane w wiązkach ciepło rozgrzewa skórę do takiego stopnia, że powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, tym samym napinając je i ujędrniając skórę. Co więcej, światło lasera stymuluje tkanki podskórne, sprzyjając zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu skóra naturalnie ulega odmłodzeniu.

 

Kto kwalifikuje się liposukcji laserowej?


Liposukcja laserowa polecana jest w szczególności osobom, które mają problem z nadmiarem tłuszczu w konkretnych partiach ciała. Laser pozwala skupić się na określonych miejscach, co daje doskonałe efekty. Laserowe modelowanie może być też pomocą dla tych, którzy po tradycyjnej lipolizie iniekcyjnej mają problem z nierównym rozłożeniem tłuszczu lub z obwisłą skórą, np. na brzuchu lub udach. Lipoliza przeprowadzana jest także w celu usunięcia skutków ginekomastii u mężczyzn oraz w celu modelowania konturów twarzy.