Kitesurfing

Kitesurfing

Kitesurfing cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jednak nie wszyscy wiedzą, co dokładnie kryje się za tą obco brzmiącą nazwą. Kitesurfing znany również pod nazwą kiteboarding to sport wodny, nawiązujący do surfingu. W tej dyscyplinie deskę prowadzi się, jak podczas jazdy na fali, na krawędzi (podobnie do deski snowboardowej). W kitesurfingu jako pędnika używa się odmiana latawca, który utrzymywany jest przez kitesurfera w znacznej odległości. Umiejscawia się go na barze przypiętym do uprzęży (zwanej fachowo trapezem) założonej przez osobę, oddającą się przyjemności z kitesurfingu.

Gdzie można uprawiać kitesurfing? Ten emocjonujący sport wodny można uprawiać zarówno na akwenach słodkowodnych, jak i morskich. Wiatry sprzyjające tej dyscyplinie wieją mi.n. w dolinach alpejskich np. w przepięknym Południowym Tyrolu. Na szczęście, miłośnicy kitesurfingu nie muszą szukać idealnych warunków aż tak daleko. Świetne możliwości do uprawiania tego sportu stwarza polskie wybrzeże Bałtyku.

Pociągają Cię sporty wodne, ale boisz się, że nie dasz sobie rady w starciu z żywiołem? Każdy może nauczyć się, jak uprawiać kitesurfing. Wystarczy tylko dobra szkoła kite. Tylko jak ją znaleźć?

Nasza szkoła kitesurfingu oferuje największy wybór szkoleń na polskim rynku. Prowadzimy je w sposób dostosowany do poziomu zaawansowania kursantów, począwszy od żadnej styczności ze sportami wodnymi aż do doskonalenia techniki podczas skomplikowanych ewolucji. Nasi instruktorzy charakteryzują się nie tylko ogromną pasją i zapałem do nauczania, jak przede wszystkim kwalifikacjami i doświadczeniem. Gwarantujemy, że bezpieczeństwo naszych kursantów jest naszym priorytetem. Organizowany przez naszą szkołę kurs kite Chałupy to najlepszy sposób, by połknąć bakcyla kitesurfingu!