implanty

Czy warto się zdecydować na implanty zębowe?

Utrata zębów potrafi być ogromnym, a także dosyć przykrym problemem, szczególnie, jeżeli mowa o tych przednich, najbardziej widocznych. Wygląda to bardzo nieestetycznie oraz często budzi nieprzychylne reakcje ze strony innych ludzi, a co za tym idzie, zdecydowanie obniża samoocenę i powoduje kompleksy. Warto wobec tego zrobić wszystko, by pozbyć się wspomnianego zmartwienia. Implanty zębów mogą skutecznie pomóc w zamaskowaniu niedoskonałości, ale czy na pewno opłaci się w nie zainwestować?

Odzyskać piękny uśmiech

Czym konkretnie są implanty zębowe? Otóż to specjalne śruby z tytanu, jakie wkręca się w szczękę w miejsce korzenia. Ich głównym zadaniem jest zastąpienie go. Kiedy już implant zrośnie się ze szczęką, powstaje możliwość umieszczenia na nim korony, która będzie imitowała naturalny ząb. Pozwala to uzupełnić ubytki bez wyrządzenia najmniejszych szkód sąsiednim zębom. Ponadto, chronią one przed zanikiem kości szczęki, potrafiącym mieć poważne konsekwencje, powodujące dalsze zmiany w wyglądzie uzębienia. Zapewniają atrakcyjny wygląd, komfort psychiczny, a także ułatwiają przeżuwanie jedzenia. Nie sposób ich odróżnić od naturalnych zębów, co sprawia, iż inni ludzie nie będą już na nie zwracać najmniejszej uwagi.

Na co trzeba się przygotować?

Przede wszystkim implanty zębów są dosyć drogie. Koszt jednego to kilka tysięcy złotych, w zależności od miejsca, w którym chce się wykonać usługę. Należy wobec tego przygotować się finansowo na tego typu wydatek. Ponadto, okres rekonwalescencji jest dosyć długi, gdyż trwa nawet parę miesięcy. Są to jednak niewielkie wyrzeczenia w stosunku do zachwycającego efektu końcowego. Przy właściwej higienie jamy ustnej, a także odbywaniu regularnych wizyt kontrolnych, implanty zębowe potrafią wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, choć często spełniają swoją funkcję dożywotnio. W tej kwestii są zdecydowanie lepsze od mniej trwałych mostów protetycznych, wymagających ponadto oszlifowania zębów w okolicy ubytku, by zamontować na nich korony.

MaksMed – stomatolog Łęczna